Informacja dla narciarzy

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami z narciarstwa przedstawiam notatkę dla zainteresowanych.

Zajęcia będą się odbywać głównie w ferie zimowe, może także w świąteczne, ale i w niektóre weekendy, jeśli zbierze się grupa chętnych.

Cena zajęć w grupie od osoby to 25 zł za godz. Wyjazdy odbywają się zawsze na min. 4 godz. Zatem taki jeden wyjazd kosztuje 100 zł. Jeśli grupa będzie liczyć powyżej 3 osób koszt jednodniowego wyjazdu wyniesie tylko 80 zł (20 zł za godz.).

Za cały tydzień zajęć w ferie od pn. do pt. (5 dni) koszt wynosi 400 zł (20 zł za godz.), za dwa tygodnie (10 dni) 700 zł (17,50 zł za godz.) przy założeniu, że będzie powyżej 3 osób. Do 3 osób koszt dzienny 100 zł.

Transport na stok jest w cenie.

Do cen należy doliczyć pieniądze na wyciągi ok. 60 zł dziennie. Koszt wyciągów instruktora leży po stronie kursanta.

Jeśli dziecko nigdy wcześniej nie jeździło musi pojechać na 2-5 zajęć indywidualnych (1-4 osoby) na nie dłużej niż 3 godz. dziennie w cenie:

  • 1 osoba – 70 zł od osoby za godz. x 3 godz. = 210 zł (cena godziny instruktora na stoku to 80 zł),
  • 2 osoby – 50 zł od osoby za godz. x 3 godz. = 150 zł,
  • 3 osoby – 40 zł od osoby za godz. x 3 godz. = 120 zł,
  • 4 osoby – 30 zł od osoby za godz. x 3 godz. = 90 zł.

Nauka jazdy dla osób rozpoczynających naukę odbywa się na małych stokach, gdzie dzieci poza jazdą uczą się przemieszczania na nartach, zasad bezpieczeństwa na stoku (BARDZO WAŻNE!), bezpiecznego wywracania i podnoszenia się oraz jazdy na wyciągu.

Grupa jeżdżąca jest zabierana na większe stoki, gdzie są wyciągi, które wywiozą dzieci na samą górę, żeby nie było problemów z takimi co się po drodze wywrócą na orczyku, a to jest ogromny kłopot dla grupy.

Staramy się korzystać z różnych wyciągów w różnych rejonach Beskidów, a nie ciągle z jednego, żeby było ciekawiej.

Dziecko musi być zaopatrzone w narty, kije, buty narciarskie (na nogach nie w plecaku) kask (pod nim kominiarka chroniąca uszy, szyję i buzię od zimna), rękawiczki, kombinezon narciarski, a pod nim jeszcze coś ocieplającego w razie mrozu. Dobrze jak ma gogle. Proszę w domu wysmarować dzieci tłustym kremem.

Na stoku mamy zwykle jedną lub dwie przerwy dla odpoczynku i posilenia się. Proszę zatem zaopatrzyć dziecko w kanapkę i termos z herbatą. Poza tym mogą mieć także ok. 10 zł na samodzielne kupno czegoś na miejscu (np.: frytki, czekolada na gorąco), co jednak nie zawsze może mieć miejsce z różnych powodów (np.: duża kolejka, brak miejsca lub wysokie ceny w barze).

PROSZĘ  O  PILNY  KONTAKT   ZAINTERESOWANYCH  I  ZAOPATRYWANIE  SIĘ  W  SPRZĘT,  PONIEWAŻ  JUŻ  W  NIEKTÓRYCH  REJONACH  PANUJĄ  WARUNKI  DO  NAUKI  JAZDY  NA  NARTACH,  A  NA  POCZĄTKU  NALEŻY  ODBYĆ  TE  LEKCJE  WSTĘPNE,  BY  OSOBA  MOGŁA  BRAĆ  UDZIAŁ  W  ZAJĘCIACH  W  GRUPIE.

W  RAZIE  PYTAŃ  PROSZĘ  O  KONTAKT  TELEFONICZNY !!!