Informacja dla narciarzy

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami z narciarstwa przedstawiam notatkę dla zainteresowanych.

Zajęcia będą się odbywać głównie w ferie zimowe, może także w świąteczne, ale i w niektóre weekendy, jeśli zbierze się grupa chętnych.

Cena zajęć w grupie od osoby to 25 zł za godz. Wyjazdy odbywają się zawsze na min. 4 godz. Zatem taki jeden wyjazd kosztuje 100 zł. Jeśli grupa będzie liczyć powyżej 3 osób koszt jednodniowego wyjazdu wyniesie tylko 80 zł (20 zł za godz.).

Za cały tydzień zajęć w ferie od pn. do pt. (5 dni) koszt wynosi 350 zł (17,50 zł za godz.) zamiast 400 (5 x 80), za dwa tygodnie (10 dni) 600 zł (15 zł za godz.) przy założeniu, że będzie powyżej 3 osób. Do 3 osób koszt dzienny 100 zł.

Transport na stok jest w cenie.

Do cen należy doliczyć pieniądze na wyciągi ok. 50 zł dziennie.

Jeśli dziecko nigdy wcześniej nie jeździło musi pojechać na 2-3 zajęcia indywidualne (1-3 osoby) na nie dłużej niż 3 godz. dziennie w cenie:

  • 1 osoba – 50 zł od osoby za godz. x 3 godz. = 150 zł (cena godziny instruktora na stoku to 70 zł),
  • 2 osoby – 40 zł od osoby za godz. x 3 godz. = 120 zł,
  • 3 osoby – 30 zł od osoby za godz. x 3 godz. = 90 zł.

Nauka jazdy dla osób rozpoczynających naukę odbywa się na małych stokach, gdzie dzieci poza jazdą uczą się przemieszczania na nartach, zasad bezpieczeństwa na stoku (BARDZO WAŻNE!), bezpiecznego wywracania i podnoszenia się oraz jazdy na wyciągu.

Grupa jeżdżąca jest zabierana na większe stoki, gdzie są wyciągi, które wywiozą dzieci na samą górę, żeby nie było problemów z takimi co się po drodze wywrócą na orczyku, a to jest ogromny kłopot dla grupy.

Staramy się korzystać z różnych wyciągów w różnych rejonach Beskidów, a nie ciągle z jednego, żeby było ciekawiej.

Dziecko musi być zaopatrzone w narty, kije, buty narciarskie (na nogach nie w plecaku) kask (pod nim kominiarka chroniąca uszy, szyję i buzię od zimna), rękawiczki, kombinezon narciarski, a pod nim jeszcze coś ocieplającego w razie mrozu. Dobrze jak ma gogle. Proszę w domu wysmarować dzieci tłustym kremem.

Na stoku mamy zwykle jedną lub dwie przerwy dla odpoczynku i posilenia się. Proszę zatem zaopatrzyć dziecko w kanapkę i termos z herbatą. Poza tym mogą mieć także ok. 10 zł na samodzielne kupno czegoś na miejscu (np.: frytki, czekolada na gorąco), co jednak nie zawsze może mieć miejsce z różnych powodów (np.: duża kolejka, brak miejsca lub wysokie ceny w barze).

PROSZĘ  O  PILNY  KONTAKT   ZAINTERESOWANYCH  I  ZAOPATRYWANIE  SIĘ  W  SPRZĘT,  PONIEWAŻ  JUŻ  W  NIEKTÓRYCH  REJONACH  PANUJĄ  WARUNKI  DO  NAUKI  JAZDY  NA  NARTACH,  A  NA  POCZĄTKU  NALEŻY  ODBYĆ  TE  LEKCJE  WSTĘPNE,  BY  OSOBA  MOGŁA  BRAĆ  UDZIAŁ  W  ZAJĘCIACH  W  GRUPIE.

W  RAZIE  PYTAŃ  PROSZĘ  O  KONTAKT  TELEFONICZNY !!!